Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Inwestycje w ziemię - Czy to się jeszcze opłaca?

 

 

inwestycje-wzrost

Każdy słyszał o inwestycjach w ziemię i ponadprzeciętnych zyskach z płynących z tego rodzaju inwestycji. Czy jednak inwestowanie w grunty jest wciąż dochodowe? Okazuje się, że tak. Wymaga to jednak obrania odpowiedniej strategii.

 

Trzycyfrowe zyski są wciąż możliwe do osiągnięcia w przypadku zakupu nieruchomości rolnych w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Dzięki zmianie przeznaczenia oraz podziałowi na mniejsze działki budowlane można uzyskać nawet kilkukrotny wzrost ich wartości. Proces ten zajmuje ok. 3 – 4 lata, a po jego zakończeniu nieruchomości sprzedawane są klientom indywidualnym lub instytucjonalnym z przeznaczeniem pod budowę domów. Realizując strategię „kup tani hektar, sprzedaj drogi metr”, osiągamy skokowy wzrost wartości ziemi i wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Zobacz w jaki sposób dokonać bezpiecznej inwestycji w ziemię

 

Dlaczego inwestycje w ziemię?


  • Wysokie zyski. Szacowana stopa zwrotu na poziomie kilkudziesięciu procent rocznie po uwzględnieniu kosztów i opłat.

inwestycje-ziemia

  • Skokowy wzrost wartości nieruchomości dzięki zmianie przeznaczenia, podziałowi i uzbrojeniu w media (Dowiedz się w jaki sposób)

  • Inwestycja w realne nieruchomości zabezpieczone notarialnym aktem własności, zdecydowanie bardziej odporne na wahania koniunkturalne niż inwestycje w instrumenty finansowe.

  • Dywersyfikacja ryzyka – przy wkładzie 100 tys. zł inwestor staje się współwłaścicielem wielu nieruchomości, których łączna wartość może osiągnąć poziom kilku milionów złotych.

  • Wykorzystanie efektu skali – dzięki zakupowi dużych areałów ziemi rolnej i dysponowaniu gotówką uzyskujemy niższe ceny metra kwadratowego gruntu.
  • Dowiedz się więcej...

 

Przykładowe inwestycje w trakcie realizacji:

inwestycje-grunty-zwroty

 

Co decyduje o wyborze działek?

 

  • Trendy migracyjne Polaków - Inwestycje w rejonach, w kierunku których migrują ludzie. Mieszkańcy dużych miast, w tym szczególnie Warszawy, coraz chętniej zamieniają mieszkania na domy w okolicach aglomeracji. Zachęcają ich do tego: naturalna chęć posiadania własnego domu z ogrodem, niższe ceny, wyższy komfort życia, a także perspektywa skrócenia czasu dojazdu do centrum miasta.

  • Optymalna odległość - Inwestycje w nieruchomości gruntowe położone w odległości od 25 do 65 km na południe, południowy – zachód i zachód od centrum Warszawy. To właśnie w tych rejonach powstaje nowoczesna infrastruktura komunikacyjna (trasy S7, S8, autostrada A2, modernizowana jest sieć kolejowa). W rezultacie dojazd do centrum Warszawy z okolic Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa czy Grójca skróci się do 30 – 45 minut. Nie są wykluczone inwestycje w innych lokalizacjach, jeśli pojawią się atrakcyjne oferty.
  • Atrakcyjne sąsiedztwo - Możliwość podłączenia mediów, bliskość drogi, a także punktów handlowych i usługowych, lasu czy akwenu wodnego – to elementy brane pod uwagę przez indywidualnych nabywców działek. Atrakcyjne są miejsca, które już dzisiaj (lub w najbliższych latach) będą spełniać ich wymagania.

  • Dobre parametry działki - Inwestycje głównie w duże areały ziemi rolnej (Jak to zrobić nie posiadając dużego kapitału?), wybierając działki niezabudowane o proporcjonalnych wymiarach. Im większa powierzchnia działki, tym niższa cena zakupu metra kwadratowego. Tereny o niskiej klasie gruntu (IV, V, VI) umożliwiają zaś przekształcenie zakupionych nieruchomości na działki budowlane. Dzięki temu osiągamy skokowy wzrost wartości nieruchomości.
  • Brak wad prawnych - Inwestycje jedynie w działki bez jakichkolwiek wad prawnych (nierozstrzygnięte sprawy spadkowe czy służebności na rzecz sąsiednich działek lub osób trzecich).

 

Perspektywy dla rynku gruntów

1 maja 2016 r. zostaną zniesione wszelkie bariery, występujące przy zakupie polskich gruntów przez obcokrajowców z terenu Unii Europejskiej. Według wielu ekspertów może to wywołać na rynku boom porównywalny z tym, który towarzyszył wejściu Polski do wspólnoty.

Dowiedz się więcej...


   

 


Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:




Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?