Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Auta dla przedsiębiorców coraz tańsze. A naprawy darmowe.

 

 

hyundai

Przedsiębiorca bez wkładu własnego może obecnie jeździć samochodem wysokiej klasy za kilkaset złotych miesięcznie, a wszystkie koszty napraw, eksploatacji i ubezpieczenia pokrywane są przez firmę zewnętrzną. Wszystko to z pominięciem kredytu i leasingu.

 

Sprawdź szczegóły

Osoby nie dysponujące odpowiednimi zasobami gotówki na zakup nowego auta, jeszcze do niedawna skazane były na skorzystanie z jednego z dwóch rozwiązań: kredytu lub leasingu. W praktyce jednak rozwiązania takie bywają bardzo drogie. Odpowiedzią na ten problem stał się tzw. "najem długoterminowy". Na czym to polega? Sprawdź tutaj.

Przedsiębiorca otrzymuje do użytkowania wybrany przez siebie nowy samochód, płacąc miesięczną ratę w wysokości zaledwie kilkuset złotych. Co jest jednak najbardziej istotne to to, że w ramach tej raty opłacona jest już cała obsługa serwisowa auta. Przedsiębiorca nie płaci więc za jakiekolwiek naprawy pojazdu, przeglądy czy wymiany: oleju, filtrów, klocków hamulcowych, a nawet wycieraczek. Koszty te ponosi bowiem w całości firma wynajmująca (zobacz szczegóły).

W ramach miesięcznej opłaty ujęte są również koszty dwóch kompletów opon oraz ich wymiany. Co więcej, przedsiębiorca nie musi się także martwić kosztami ubezpieczenia auta, gdyż koszt pełnego pakietu OC+AC+NNW+Assistance również znajduje się w cenie miesięcznego abonamentu. Co istotne, w razie przedłużającej się (bezpłatnej) naprawy, przedsiębiorca otrzymuje również darmowe auto zastępcze.

Ile to kosztuje w praktyce? Przykładowo, miesięczny koszt użytkowania Toyoty Yaris wynosi zaledwie 698 zł, Forda Focusa - 765 zł, a Nissana Qashqai - 865 zł (zobacz, ile kosztują inne modele). Są to opłaty stałe, do których dochodzi jeszcze stawka za przejechane kilometry. Koszt takiego wynajmu możemy w całości wrzucić w koszty prowadzonej działalności, pomniejszając w ten sposób podatek dochodowy do zapłaty.

W przeciwieństwie do kredytu czy leasingu, z najmu możemy w każdym momencie zrezygnować. Możemy też zmienić samochód na inny. Ale są też podobieństwa do opcji leasingowej - jeśli bowiem samochód nam się spodoba, możemy go wykupić na własność. Koszt takiego wykupu można sprawdzić tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?