Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ile zapłaci mały przedsiębiorca za nowe obowiązki podatkowe w 2018 roku?

 

 

urzad-skarbowy-very-big

Od Nowego Roku każda mała firma zobowiązana jest do wysyłki plików kontrolnych do Urzędu Skarbowego. Czy sprawdzałeś, ile za to zapłacisz?

 

Sprawdź ceny usług księgowych z JPK

Przypomnijmy, że już od Nowego Roku roku każda osoba prowadząca działalność gospodarczą objęta została nowym obowiązkiem podatkowym. Polega on na konieczności comiesięcznego wysyłania do urzędu skarbowego cyfrowego pliku zawierającego całą ewidencję VAT. W praktyce więc każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do przesłania skarbówce szczegółowych informacji dotyczących wszystkich, zawartych w danym miesiącu, transakcji.

Co istotne, jednolity plik kontrolny (JPK) musi być przesyłany wyłącznie w formie elektronicznej. Jest to bowiem jedyna dopuszczona przez ministerstwo forma dostarczenia tych danych. Pliki JPK dostarczane muszą być co miesiąc na serwer ministerstwa finansów w jednolitym formacie XML. Wcześniej jednak, plik JPK musi zostać opatrzony przez przedsiębiorcę podpisem elektronicznym. Zobacz, ile kosztują usługi księgowe z JPK.

W związku z wprowadzeniem nowych obowiązków podatkowych, docierały do nas sygnały, iż mnóstwo przedsiębiorców obawia się, że zmiany przełożą się na ogromne koszty związane z zakupem drogich programów księgowych. Już teraz bowiem niektóre firmy żądają ponad 1500 zł za roczną licencję na takie aplikacje. Z kolei inni przedsiębiorcy sygnalizowali, że ich dotychczasowe biura rachunkowe już teraz podwyższają ceny świadczonych usług ze względu na dodatkowe obowiązki związane z generowaniem i wysyłką plików JPK.

W odpowiedzi na te podwyżki, jedna z największych firm księgowych w Polsce przedstawiła ofertę, która udowadnia, że ceny usług księgowych w obecnej sytuacji wcale nie muszą rosnąć. Wręcz przeciwnie. Firma zaoferowała bowiem usługi księgowe z obsługą JPK w cenie zaledwie... 99 zł miesięcznie (zobacz szczegóły oferty).

Uwzględniając fakt, że w ramach usługi firma zobowiązuje się do wykonania wszelkich obowiązków (w tym również w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego), cena ta okazuje się nawet niższa od opłat związanych z wieloma programami księgowymi. A należy przy tym pamiętać, że aplikacje księgowe służą do samodzielnego księgowania, co oznacza, że wymagają od nas nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również poświęcenia znacznego czasu na prawidłowe wykonanie wszystkich obowiązków księgowych. Tymczasem biuro księgowe (w ramach abonamentu niższego niż koszt takiej aplikacji) wykonuje te obowiązki za nas. Nie marnujemy zatem czasu na zbędną papierologię, a dodatkowo zyskujemy pewność rzetelnego i prawidłowego wykonania usługi. Sprawdź ofertę taniej księgowości z JPK.

Przerzucenie obowiązków księgowych na zewnętrzne biuro ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Jest nią spokojny sen przedsiębiorcy. W razie ewentualnych pomyłek księgowych oraz związanych z tym kontroli skarbowych, odpowiedzialność za wynikłe błędy nie spada bowiem na przedsiębiorcę, ale właśnie na biuro rachunkowe. Zobacz, jak tanio przerzucić księgowość z JPK na biuro rachunkowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?