Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Mechanizm szybkiego zwrotu gotówki dla firm dostępny już w Polsce

 

 

money-comp

Każdy przedsiębiorca ma obecnie możliwość natychmiastowej wypłaty należnych mu pieniędzy, nawet wówczas gdy jego kontrahent nie opłaca faktury w terminie. Na czym polega nowy mechanizm, który w krótkim czasie doskonale sprawdził się m.in. w Niemczech?

 

W sytuacji gdy nasz kontrahent przez dłuższy czas nie opłaca faktury za zakupiony towar lub wykonaną usługę, nasza firma może popaść w mniejsze lub większe kłopoty związane z brakiem wypłacalności. Niezapłacone faktury oznaczają bowiem pogorszenie płynności firmy i w konsekwencji problemy z regulowaniem własnych zobowiązań.

Rozwiązaniem takiego impasu może być oczywiście zaciągnięcie kredytu, ale jest to rozwiązanie bardzo drogie, a przy tym często niedostępne dla najmniejszych firm. Alternatywą może być skorzystanie z usługi klasycznego faktoringu - usługi dzięki której to firma zewnętrzna (czyli tzw. faktor) zaopatruje nas w środki należne z faktury. W praktyce jest to jednak rozwiązanie bardzo skomplikowane oraz - co bardzo istotne - wymaga zgody naszego kontrahenta, który tym samym dowiaduje się o naszych problemach finansowych.

Rozwiązaniem znacznie tańszym, a przy tym zachowującym całkowitą dyskrecję, jest tzw. cichy mikrofaktoring. Dlaczego faktoring cichy? Ponieważ nasz kontrahent nigdy nie dowiaduje się o fakcie korzystania przez nas z takiej usługi, a faktor nie egzekwuje środków bezpośrednio od niego. Zobacz jak działa mechanizm cichego faktoringu.

Usługa cichego mikrofaktoringu przybyła do Polski z Niemiec. Obecnie korzysta z niej ok. 16 tysięcy polskich mikro-przedsiębiorców, głównie jednoosobowych działalności gospodarczych. To właśnie bowiem najmniejsze firmy korzystają na nowej usłudze w największym stopniu. Po pierwsze dlatego, że małych firm często nie stać na drogie kredyty bankowe. A po drugie - ze względu na jedyną w swoim rodzaju konstrukcję usługi, w której zwlekający z zapłatą kontrahenci nigdy nie dowiadują się o wykorzystaniu przez nas faktoringu. Zobacz jak to działa.

Co również istotne - w nowej usłudze, przedsiębiorca otrzymuje aż 100% wartości faktury, a nie jak w klasycznym faktoringu 80-90% należności. Dodatkowo - w przeciwieństwie do klasycznego faktoringu - z nowej usługi mogą korzystać również firmy nowe (działające od 6 miesięcy), bez względu na wielkość działalności. Sprawdź szczegóły.

Rejestracja w systemie cichego faktoringu trwa zaledwie 15 sekund, a cały proces dodawania faktur, które chcielibyśmy sfinansować, odbywa się całkowicie on-line, bez konieczności dostarczania żadnych papierowych dokumentów. Środki należne z faktury otrzymujemy natychmiast po dodaniu faktury do systemu. Sprawdź za darmo, ile pieniędzy możesz odzyskać z Twoich faktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?