Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego

 

 

dom-kredyt

Rata kredytu zmienia się z miesiąca na miesiąc? Co chwila inne oprocentowanie? Teraz można to zmienić, wybierając stałe oprocentowanie w kredycie hipotecznym. Co miesiąc taka sama rata bez niespodzianek.


Sprawdź szczegóły oferty

Każdy kto zaciągnął lub planuje zaciągnięcie kredytu hipotecznego ma świadomość stale zmieniającego się oprocentowania kredytu. Zmiany te zachodzą czasem bardzo dynamicznie i wynikają z faktu, iż łączne oprocentowanie kredytu jest zazwyczaj sumą stałej marży i rynkowej stopy procentowej (WIBOR, LIBOR lub EURIBOR). Te rynkowe stopy zmieniają się praktycznie z dnia na dzień, powodując częste zmiany oprocentowania kredytu.

O ile spadające stopy procentowe są zjawiskiem korzystnym dla kredytobiorcy, o tyle wzrost stóp, powodujący wzrost raty kredytu, do najprzyjemniejszych już nie należy. Czy można w jakiś sposób uchronić się przed zmianami oprocentowania, a co za tym idzie, przed zmianami wysokości rat kredytu?

Gdzie dostanę kredyt ze stałym oprocentowaniem?

Do niedawna stałe oprocentowanie kredytu należało do opcji czysto hipotetycznych, ponieważ żaden z banków takiego stałego oprocentowania nie oferował. Obecnie ten stan uległ zmianie. Jeden z polskich banków zaoferował bowiem kredyt ze stałym oprocentowaniem. Bank gwarantuje zatem, że przez określoną ilość lat, każda miesięczna rata będzie taka sama, bez względu na to, jak zmieniać się będą rynkowe stopy procentowe.

Oferta kredytu ze stałym oprocentowaniem może się okazać szczególnie korzystną w obecnym czasie, gdy mamy do czynienia z najniższymi w historii stopami procentowymi. Zarówno polski WIBOR, jak i LIBOR (dla EUR i CHF) znajdują się obecnie na poziomach najniższych w swojej historii. Oznacza to, że w najbliższym czasie stopy procentowe mogą zacząć szybko rosnąć.

W takiej sytuacji zaciągnięcie kredytu ze stałym oprocentowaniem (lub zamiana starego kredytu na oprocentowanie stałe) bazującym na tych właśnie ekstremalnie niskich stopach procentowych, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Możliwość zapewnienia sobie stałego niskiego oprocentowania w perspektywie rosnących stóp, może uchronić nas przed stale zwiększającymi się ratami kredytu w przyszłości, i w konsekwencji, wybawić przed finansową katastrofą związaną z nagłym wzrostem stóp procentowych.

Sprawdź ofertę kredytu ze stałym oprocentowaniem

 

 


Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?