Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Stopy procentowe spadają. Co będzie z lokatami?

 

 

skarbonka-lokataW tym miesiącu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o kolejne 25 punktów bazowych. To oznacza kolejny spadek oprocentowania lokat. Wciąż jednak są lokaty, które gwarantują zyski na niezmiennie wysokim poziomie.


Sprawdź gdzie otrzymasz najwyższe oprocentowanie

To już druga obniżka stóp procentowych w ciągu miesiąca. Spadek referencyjnej stopy procentowej NBP do 4,25% przekłada się na spadek oprocentowania na rynku międzybankowym. To z kolei musi spowodować spadek oprocentowania lokat bankowych. Są jednak i takie banki, które postanowiły utrzymać dotychczasowe oprocentowanie i wciąż oferują zyski nawet na poziomie 7,5%.

Gdzie założyć lokatę 7,5% ?

Jak długo potrwa taka sytuacja? Zdaniem wielu ekonomistów, do kolejnej obniżki stóp procentowych dojdzie już w styczniu 2013 r. Ta kolejna obniżka z pewnością doprowadzi do obniżenia oprocentowania także i tych lokat, które obecnie pozostają na relatywnie wysokim poziomie.

Gdzie szukać dobrze oprocentowanych lokat? Jeden z banków wciąż oferuje lokatę oprocentowaną na 7,5%. Nie wymaga przy tym wykupienia żadnych dodatkowych produktów. Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł. Maksymalna kwota to 50 000 zł. Co ciekawe, bank gwarantuje wypłatę odsetek nawet w przypadku zerwania lokaty przed czasem.

Jak założyć lokatę 7,5% ?

 Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?