Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Koronawirus: Będą dopłaty do czynszu

 

17/06/2020

covid-19

Nawet 1500 zł dopłaty do czynszu otrzymają osoby, które doświadczyły spadku dochodów z powodu epidemii koronawirusa. Dopłata do czynszu przysługiwać będzie przez okres 6 miesięcy.

 Nowelizacja tarczy antykryzysowej przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie o dodatkach mieszkaniowych. Nowe przepisy zakładają, że najemcy otrzymają dopłaty do czynszu za wynajmowane mieszkania.

Zgodnie z nowymi przepisami, najemca będzie mógł otrzymać dopłatę w wysokości 75% wysokości czynszu. Miesięczna kwota dopłaty nie będzie jednak mogła być wyższa niż 1500 zł.


Dopłata do czynszu przysługiwać będzie w przypadku, gdy średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku, był przynajmniej o 25% niższy niż analogiczny dochód osiągnięty w roku 2019.

Aby uzyskać dopłatę do czynszu, najemca musi również wykazać, że najmował lokal mieszkalny przed dniem 14 marca 2020 roku.

Dopłata do czynszu wypłacana będzie przez 6 miesięcy. Co istotne, dopłaty wypłacane będą za 3 miesiące wstecz, licząc od dnia złożenia wniosku. Dopłatami objęty zostanie zatem prawie cały okres epidemii, tj. okres od kwietnia 2020 roku.

Nowe przepisy mają wejść w życie już w lipcu 2020 roku. Wnioski o dopłaty przyjmowane będą przez gminy do końca grudnia 2020 roku.

Treść nowych przepisów dostępna jest na tej stronie.

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat, zapisz się na nasz newsletter:

 

 

Zobacz również:  Jak uzyskać wsparcie finansowe dla firmy?
  Koronawirus: Będą nowe bezzwrotne dotacje dla firm
  Koronawirus: Bon turystyczny również dla przedsiębiorców
   

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?