Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zmiany na portalu CEIDG. Konta przedsiębiorców przeniesione.

 

21/12/2021

urzad-duzy

Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie zalogują się już do swojego konta na portalu CEIDG. Konta wszystkich przedsiębiorców zostały właśnie przeniesione na nowy rządowy portal, który umożliwia dostęp do ponad 300 różnych usług on-line.

 Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało o zamknięciu wszystkich kont przedsiębiorców na portalu CEIDG. To właśnie ten portal od lat służył do elektronicznego zgłaszania zmian w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

W połowie grudnia konta wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce zostały przeniesione do nowego rządowego portalu Biznes.gov.pl, który od tej pory udostępniał będzie setki urzędowych usług on-line z jednego miejsca.


Celem uruchomienia nowego Konta Przedsiębiorcy jest połączenie wszystkich usług i spraw urzędowych on-line w ramach jednego portalu i stopniowe przenoszenie do niego kolejnych usług dostępnych do tej pory z poziomu różnych stron internetowych. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, już teraz nowy portal umożliwia załatwienie ponad 300 różnych spraw urzędowych, a ich ilość ma w przyszłości jeszcze wzrosnąć.

W ramach nowego Konta Przedsiębiorcy na portalu Bizes.gov.pl, można będzie nie tylko założyć i zamknąć działalność gospodarczą, ale również wprowadzić on-line wszelkie zmiany do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Konto umożliwia również Przedsiębiorcy pobranie elektronicznego zaświadczenia o wpisie do CEIDG, zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, zaświadczenia potwierdzającego status podatnika VAT czy zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS.

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, nowa usługa będzie gromadzić w jednym miejscu całą historię spraw urzędowych załatwionych w przeszłości przez przedsiębiorcę.

Nowe konto umożliwia również założenie skrzynki pocztowej do e-Doręczeń i zarządzanie korespondencją urzędową otrzymywaną wyłącznie w formie elektronicznej. Do nowego Konta Przedsiębiorcy można zalogować się na tej stronie. 

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat, zapisz się na nasz newsletter:

 

 

Zobacz również:  Wsparcie finansowe dla małych firm w 2022 roku
  E-faktura w 2022 roku. Znamy już wzór nowej e-Faktury.
  Ulga dla klasy średniej a działalność gospodarcza.
   

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?