Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Będzie wyższy limit zwolnienia z VAT

 

19/10/2016

urzad-skarbowy-very-big

Od 1 stycznia limit zwolnienia z podatku VAT ulegnie podwyższeniu. Zwolnienie z VAT przysługiwać będzie każdej firmie, której roczne obroty nie przekraczają 200 tys. zł.

 Przypomnijmy, że zwolnienie podmiotowe w podatku VAT przysługuje firmom, które w danym roku podatkowym osiągnęły przychody nie przekraczające określonego w ustawie limitu. Limit ten nie był zmieniany od 6 lat i wynosi obecnie 150 tys. zł.

Zgodnie z planami rządu, już 1 stycznia 2017 roku mają wejść w życie przepisy nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nowymi przepisami, limit zwolnienia VAT zostanie podwyższony do kwoty 200 tys. zł.

Ze zwolnienia będą mogły skorzystać również te firmy, które już w roku 2016 przekroczyły przychodowy próg 150 tys. zł, ale nie przekroczyły nowego limitu w wysokości 200 tys. zł.

Ministerstwo Finansów zdecydowało się na podwyższenie limitu, pomimo faktu iż limit w wysokości 150 tys. zł miał obowiązywać aż do końca 2018 roku, a więc jeszcze przez kolejne 2 lata. Takie wcześniejsze podwyższenie limitu wymagać będzie jednak zgody Komisji Europejskiej.

Warto przypomnieć również o ujawnionych niedawno planach ministerstwa odnośnie wprowadzenia ryczałtowego rozliczenia podatku VAT w przypadku najmniejszych firm. Szczegóły tego rozwiązania opisywaliśmy w tym artykule.

Zobacz również:  Jak uniknąć wyższych składek ZUS?
  Ponowny wybór zwolnienia z VAT
  Będzie niższy VAT przy płatnościach kartą
   

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:

 Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?