Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nowa deklaracja VAT-7 obowiązuje już od lipca

 

14/07/2015

pit

Od lipca 2015 roku zmienia się wzór deklaracji VAT-7. W stosunku do poprzedniej wersji, nowa deklaracja zwiększyła swoją objętość.

 



Minister Finansów wprowadził nowe wzory deklaracji VAT-7, VAT-7K i VAT-7D. Nowe formularze stosuje się począwszy od rozliczenia za lipiec 2015 roku.

Jest to kolejna, piętnasta już wersja deklaracji VAT-7. W wyniku zmian, deklaracja VAT-7 zwiększyła swoją objętość i ma obecnie o trzy pola więcej niż jeszcze w czerwcu.

Pobierz nowy formularz:  VAT-7, VAT-7K, VAT-7D

Zmiany w deklaracjach VAT-7 mają związek z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług i dotyczą głównie sposobu rozliczania transakcji, w których podatnikiem jest nabywca.

W nowych formularzach pojawiły się dodatkowe trzy pozycje w części C (Rozliczenie podatku należnego). Wiersz nr 11 został rozbity na wiersze 11 i 12. Z kolei poprzedni wiersz 12 jest obecnie rozbity na wiersze 13, 14 i 15.

W części D (Rozliczenie podatku należnego) zniknęła pozycja 38 (korekta ze spisu natury). Jednak kolejna dodatkowa pozycja przybyła w części D3 (pozycja 47).

W wyniku tych roszad, łącznie deklaracja rozrosła się o dodatkowe 3 pola.

 

Od kiedy i kogo obowiązują nowe deklaracje

Nowe wzory deklaracji obowiązują już od lipca 2015 roku. Co do zasady, stare formularze mogą być również stosowane, jednak nie dłużej niż do końca 2015 roku.

Starych formularzy nie mogą jednak stosować przedsiębiorcy dokonujący transakcji, w których podatnikiem jest nabywca. W takim przypadku firma zobowiązana jest do stosowania nowych formularzy począwszy już od rozliczenia za lipiec 2015 roku (VAT-7) lub za III kwartał 2015 roku (VAT-7K).

Zobacz również:  Rejestracja firmy za granicą
  Możemy już odliczać VAT od paliwa
  Nowe zasady wystawiania faktur VAT
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:




Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?