Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nowe formularze VAT-7

 

08/02/2016

deklaracje

W 2016 roku zmienia się wzór deklaracji VAT-7. W stosunku do poprzedniej wersji, nowy formularz zwiększył swoją objętość. Nową deklarację VAT po raz pierwszy złożymy w lutym 2016 r.

 Minister Finansów wprowadził nowe wzory deklaracji VAT-7, VAT-7K i VAT-7D. Nowe formularze stosuje się począwszy od rozliczenia za styczeń 2016 roku.

Jest to kolejna, szesnasta już wersja deklaracji VAT-7. W wyniku zmian, deklaracja VAT-7 ponownie zwiększyła swoją objętość i ma obecnie o kolejne pole więcej niż jeszcze w grudniu.

Pobierz nowy formularz:  VAT-7, VAT-7K, VAT-7D

Zmiany w deklaracjach VAT-7 mają związek z nowelizacją przepisów dotyczących zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących. W związku z powyższym, w deklaracjach pojawi się dodatkowy wiersz w części C (poz.37): "zwrot odliczonej lub zwróconej kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących".

Nowe formularze obowiązują jednak wszystkich podatników, niezależnie od tego czy nowe przepisy dotyczą ich działalności, czy też nie.

Nowe wzory deklaracji stosuje się począwszy od rozliczeń za styczeń 2016 roku. Deklarację na nowych formularzach złożymy więc po raz pierwszy w lutym 2016 roku. Jednocześnie stare formularze mogą być wciąż stosowane, jednak nie dłużej niż do czerwca 2016 roku.

Zobacz również:  Rejestracja firmy za granicą
  Możemy już odliczać VAT od paliwa
  Więcej deklaracji podatkowych przez Internet
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:

 Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?