Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Od lutego zmiany w deklaracjach VAT

 

05/02/2019

urzad-skarbowy-very-big

Od lutego przedsiębiorcy zobowiązani są do składania deklaracji VAT według nowych wzorów. Nowy formularz będzie obowiązywał jedynie do lipca.

 W ostatnim dniu stycznia opublikowane zostało rozporządzenie ministra finansów, które wprowadza nowe wzory deklaracji VAT-7. Jest to kolejna, dziewiętnasta już wersja tego formularza.

Zmiany w deklaracjach mają związek z uchwaleniem ustawy o wprowadzeniu uproszczeń dla przedsiębiorców. Modyfikacje w formularzach VAT wynikają z wprowadzenia uproszczeń w systemie deklarowania podatku VAT, a konkretnie z likwidacji obowiązku składania wniosków o zwrot podatku na drukach VAT-ZZ i VAT-ZT. W stosunku do poprzedniej wersji, nowa deklaracja zmniejszyła zatem swoją objętość.


Nowe przepisy wprowadzają zmiany w deklaracjach VAT-7 i VAT-7K. Treść rozporządzenia dostępna jest tutaj.

Nowe wzory deklaracji zaczynają obowiązywać począwszy od rozliczenia za miesiąc styczeń 2019 roku. Deklaracje na nowych formularzach należy zatem złożyć już w lutym.

Pobierz nowy formularz:  VAT-7, VAT-7K

Nowa wersja deklaracji VAT będzie prawdopodobnie ostatnią w jej historii. Przypomnijmy bowiem, że już od lipca tego roku deklaracje VAT jako oddzielny dokument zostaną całkowicie zlikwidowane. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj. 

Zobacz również:  Jak uniknąć składek ZUS?
  Składki ZUS na 2019 rok
  Rzecznik Przedsiębiorców chce likwidacji składek ZUS
   

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?