Składki ZUS - Aktualne i historyczne

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Emerytury: Dla prokuratorów 20 tys. zł. Dla zwykłego Polaka - 2 tys. zł

 

04/01/2016

zus-duzy

Szokujące dane wyciekły z Prokuratury Wojskowej. Jej pracownicy, już w wieku 53 lat, otrzymują emerytury w wysokości prawie 20 tys. zł. Tymczasem zwykły Kowalski, któremu podniesiono wiek emerytalny do 67 lat, otrzymuje emeryturę... 10-krotnie mniejszą.

 Jeden z ogólnopolskich dzienników ujawnił właśnie listę wojskowych emerytów wraz z kwotami pobieranych przez nich świadczeń emerytalnych.

Okazało się, że najwyższe emerytury wcale nie przysługują żołnierzom walczącym na misjach, ani wybitnym generałom zasłużonym dla kraju. Najwyższe świadczenia emerytalne pobierają bowiem... byli pracownicy Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Ich miesięczne emerytury osiągają zawrotne kwoty dochodzące do prawie 20000 zł. Aby uniknąć oskarżeń o publikowanie fikcyjnych danych, dziennikarze postanowili ujawnić dokładne wysokości tych gigantycznych emerytur. Oto niektóre z nich:

 1. Płk Sławomir Gorzkiewicz - zasłynął tym, że akta dotyczące współpracy z wywiadem wojskowym przekazał do wglądu osobie oskarżonej o szpiegostwo. Obecnie otrzymuje 18 tys. zł emerytury.

 2. Płk Zenon Serdyński - otrzymuje co miesiąc 19749 zł emerytury. Od 2012 r. nadzorował śledztwo smoleńskie.

 3. Płk Stanisław Wójcicki - odszedł na emeryturę w wieku 56 lat. Dostaje co miesiąc 18039 zł.

 4. Gen. Zbigniew Woźniak - ma 55 lat. Otrzymuje 18241 zł emerytury. Nadzorował m.in. śledztwo w sprawie katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku.

 5. Gen. bryg Janusz Palus - w stanie wojennym był oskarżycielem w procesie dziewięciu górników kopalni „Ziemowit”. Sąd lustracyjny skazał go na 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z zatajeniem współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL. Obecnie pobiera emeryturę w wysokości 17237 zł.

 6. Gen. Krzysztof Parulski - odszedł na emeryturę w wieku 55 lat. Dostaje co miesiąc 18 tys. zł. Nadzorował śledztwo smoleńskie.

 7. Płk Jarosław Kieroński - odszedł na emeryturę w wieku 60 lat, dostaje co miesiąc 17923 zł emerytury.

 8. Płk Wojciech Rzepniewski - odszedł na emeryturę w wieku 60 lat. Dostaje 17349 zł emerytury.

 9. Płk Witold Kutzmann - odszedł z prokuratury jako 54-latek. Dostaje co miesiąc 17334 zł emerytury.

Przypomnijmy, że średnia emerytura wypłacana przez ZUS zwykłym Polakom wynosi obecnie... 2 tys. zł, czyli dokładnie 10 razy mniej niż w przypadku niektórych wojskowych prokuratorów.

Na liście prokuratorskich krezusów kłuje w oczy fakt, iż przechodzili oni w stan spoczynku w stosunkowo młodym wieku. Najmłodszy z nich zaczął bowiem pobierać emeryturę już w wieku 53 lat. Przypomnijmy zatem, iż zwykłego Kowalskiego już od 3 lat obowiązuje podwyższony wiek emerytalny na poziomie... 67 lat

Zobacz również:  Rejestracja firmy za granicą
  "Emerytur nie będzie" - ostrzega były szef ZUS
  Bank Światowy ostrzega przed głodowymi emeryturami w Polsce
   
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:

 Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?