Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kolejne szkolenia ZUS. Tym razem na Florydzie.

 

16/09/2015

zus-duzy

Były już szkolenia w Rzymie i Palermo. Teraz urzędnicy ZUS postanowili udzielać porad w Pompano Beach na Florydzie. I to nie koniec tych egzotycznych wojaży. ZUS zaplanował bowiem "służbowe" wyjazdy aż do 15 krajów rozsianych po całym świecie.

 Całkiem niedawno informowaliśmy o organizowanych przez ZUS "Dniach Poradnictwa". Przypomnijmy, iż w połowie maja urzędnicy ZUS wyjechali do Włoch, aby tam informować zamieszkałych w Italii Polaków o przepisach ubezpieczeniowych i wysokości polskich emerytur. Już wówczas dziwnym wydawało się, że na miejsce tego "szkolenia" ZUS wybrał jeden z największych włoskich kurortów, czyli... Palermo na Sycylii (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Dziś okazuje się, iż wybór tego wakacyjnego kurortu nie był odosobnionym przypadkiem. Zaledwie miesiąc później, zamiłowani w podróżach pracownicy ZUS, udzielali bowiem porad w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w najcieplejszym ze stanów, czyli na... Florydzie. I również w tym przypadku miejsce spotkań z rodakami pragnącymi kontaktu z ZUS, ustalone zostało w największych kurortach Florydy - Clearwater oraz Pompano Beach. Oficjalne ogłoszenie o tym wydarzeniu można znaleźć na stronach polskiej ambasady w Waszyngtonie:

dni-porad-zus-floryda

Dlaczego urzędnicy ZUS postanowili przekazać swoje cenne informacje akurat mieszkańcom tych miejscowości? O ile w ogóle takie szkolenia są komukolwiek potrzebne, to naturalnym wydawało by się zorganizowanie spotkań tam, gdzie Polaków jest najwięcej. Największe zaś skupisko Polaków na Florydzie znajduje się w Jacksonville. To największe miasto Florydy znajduje się jednak w głębi lądu i... nie ma tam plaży. Urzędnicy ZUS postanowili zatem szkolić Polaków w miejscowościach ośmiokrotnie mniejszych i na dodatek oddalonych od Jacksonville o... kilkaset kilometrów. Za to umiejscowionych bezpośrednio nad Oceanem...

Myliłby się ten, kto przypuszcza, że to już koniec urzędniczych wojaży organizowanych pod logiem ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w samym tylko roku 2015 planuje bowiem odwiedzić aż 15 różnych krajów rozsianych po całym świecie. Urzędnicy zamierzają zatem udzielać porad m.in. mieszkańcom Nowego Jorku i Montrealu. Później zaś zaszczycą swoją obecnością Ateny i Paryż... 

Zobacz również:  Rejestracja firmy za granicą
  ZUS zamówił 2750 ton papieru
  ZUS wypłacił gigantyczne premie swoim urzędnikom
   
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?