Składki ZUS - Aktualne i historyczne

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nasze składki idą na... wycieczki dla urzędników ZUS

 

23/04/2014

zus

Czy zapłaciłeś już składki ZUS? Gratulacje! Właśnie stałeś się sponsorem wycieczki dla urzędnika ZUS. Sezon urzędniczych wycieczek właśnie się rozpoczął. Jeden tylko oddział ZUS w Nowym Sączu ogłosił przetarg na zorganizowanie wycieczek dla... 550 urzędników.

 Temat urzędniczych rozrywek finansowanych za publiczne pieniądze powraca każdego roku jak bumerang. W przeszłości pisaliśmy już o ZUS-owskich wycieczkach do Rzymu, saunie w biurze dyrektora ZUS, przetargu na dwie tony ciastek oraz urzędniczych obozach narciarskich.

Jak wynika z najświeższych przetargów ogłoszonych przez ZUS, w tym roku nie mamy co liczyć na zmianę podejścia w kwestii wydawania naszych pieniędzy. ZUS nie zamierza wycofywać się ze sponsorowania kosztownych rozrywek swoim pracownikom.

Doskonałym przykładem może być oddział ZUS w Nowym Sączu, który ogłosił właśnie przetarg na zorganizowanie pakietu kilkudniowych wycieczek dla swoich pracowników. Tenże oddział ZUS oferuje swoim pracownikom 7 różnych opcji wypoczynku. Urzędnicy mają więc do wyboru następujące trasy:

 • Praga - wycieczka dla 49 osób
 • Rytro - wycieczka dla 100 osób
 • Kraków - wycieczka dla 54 osób
 • Wrocław - Wałbrzych - Nysa - wycieczka dla 99 osób
 • Poznań - Biskupin - Gniezno - wycieczka dla 64 osób
 • Wieliczka - Kopalnia Soli - wycieczka dla 92 osób
 • Inwałd - Zator - wycieczka dla 91 osób.

Łącznie więc jeden tylko oddział ZUS ogłosił przetarg na organizację wycieczek dla 549 urzędników. Ile podobnych przetargów ogłoszą w tym roku pozostałe oddziały ZUS?

"Efektywne" wydawanie naszych składek trwa zatem w najlepsze. Płacąc co miesiąc składki ZUS, możemy być dumni z możliwości sponsorowania wypoczynku umęczonym urzędnikom. To przecież dzięki naszej zrzutce będą jeszcze bardziej wydajni i uśmiechnięci.

Co więcej, ponad 1000 zł wydawane co miesiąc w formie składek ZUS to gwarancja tego, że pieniądze te nie zostaną przez nas samych zmarnotrawione na bezsensowne wycieczki dla nas i naszych dzieci. O ile ważniejsza jest przecież satysfakcja z wydania tych pieniędzy na finansowanie wypoczynku urzędnika.

I zapamiętajmy raz na zawsze: wszelkie żądania obniżki składek ZUS wysuwane z naszej strony to nieodpowiedzialne warcholstwo, które mogło by doprowadzić do pogorszenia warunków pracy urzędników. I kto wtedy przerzucałby z kupki na kupkę miliony niezbędnych do życia deklaracji?Zobacz również:  Rejestracja firmy za granicą
  ZUS zamawia fitness... i dużo cukierków
  ZUS kupuje 2,5 miliona litrów paliwa
   
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?