Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Składki ZUS za październik 2020 płatne do 10 listopada

 

03/11/2020

zus-duzy

Przedsiębiorcy, którzy nie uzyskali nowego zwolnienia z ZUS, zobowiązani są do zapłaty składek do 10 listopada. Przypominamy aktualne wartości składek ZUS obowiązujące na ten miesiąc.

 Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa, osoby prowadzące działalność gospodarczą zostały zwolnione z opłacania składek ZUS za okres marzec - maj 2020 r. Część przedsiębiorców uzyskała zwolnienie z ZUS również za miesiące lipiec-wrzesień. Najnowsze przepisy tarczy antykryzysowej wprowadzają zaś zwolnienie ze składek ZUS także za miesiąc listopad. O tym, jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z najnowszego zwolnienia, piszemy w tym artykule.


Duża część przedsiębiorców zapłaci więc pierwsze składki ZUS dopiero w styczniu 2021 roku. Z kolei osoby, które nie kwalifikują się do uzyskania nowego zwolnienia z ZUS, zobowiązane są do opłacenia w listopadzie składek ZUS na takich samych zasadach, jakie obowiązywały przed wybuchem epidemii koronawirusa.

Przedsiębiorcy opłacający składki ZUS wyłącznie za siebie, zobowiązani są do zapłaty składek za miesiąc październik, w terminie do 10 listopada 2020 roku.

Przedsiębiorcy będący płatnikami składek również za innych ubezpieczonych, opłacają składki ZUS w terminie do 16 listopada (15 listopada wypada w niedzielę).

Poniższa tabela przedstawia wysokość obowiązkowych składek ZUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

Składki ZUS za październik 2020 r., płatne do 10 listopada 2020 r.

 

Składki pełne

Składki preferencyjne

- składka zdrowotna 362,34 zł 362,34 zł
- składka emerytalna 612,19 zł 152,26 zł
- składka rentowa 250,90 zł 62,40 zł
- składka chorobowa 76,84 zł 19,11 zł
- składka wypadkowa 52,37 zł 13,03 zł
- składka na Fundusz Pracy 76,84 zł -

Łącznie składki ZUS za miesiąc październik wynoszą 1431,48 zł (łącznie z dobrowolną składką na ubezpieczenie chorobowe) lub 1354,64 zł (bez składki chorobowej).

Łączna wysokość preferencyjnych składek ZUS za miesiąc październik wynosi 609,14 (łącznie z dobrowolną składką na ubezpieczenie chorobowe) lub 590,03 zł (bez składki chorobowej).

Przypominamy, że znana jest już skala podwyżki składek ZUS od stycznia 2021 roku. Szczegółowo na temat wysokości nowych składek ZUS piszemy na tej stronie.

Przypomnijmy również, że przedsiębiorcy, którzy nie uzyskali zwolnienia z ZUS na kolejny okres, mogą wciąż korzystać z innych form pomocy finansowej, o których piszemy tutaj

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat, zapisz się na nasz newsletter:

 

 

Zobacz również:  Jak uzyskać wsparcie finansowe dla firmy?
  Rząd znów wypłaci 5 tys. zł bezzwrotnej dotacji
  Koronawirus: Będzie nowa tarcza antykryzysowa
   

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?