Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ZUS buduje nowe biurowce

 

02/01/2014

zus

Nowy biurowiec w Koninie jest już gotowy. Kosztował 16 mln zł. Teraz ZUS rozpoczyna budowę nowego gmachu w Łodzi. Pięciuset urzędników rozgości się na 8 tys. m2 klimatyzowanej powierzchni biurowej. Budowa nowego pałacu pochłonie 30 mln zł.

 Wydaje się, iż perspektywa zbliżającego się przejęcia od OFE obligacji skarbowych o wartości 120 mld zł, pobudziła fantazję niektórych urzędników ZUS, jak nigdy wcześniej.

Zaledwie kilka tygodni temu ZUS zażądał dodatkowych 80 mln zł na zatrudnienie ponad tysiąca nowych urzędników, którzy mieliby się zająć rozliczaniem środków zagarniętych z Otwartych Funduszy Emerytalnych. W tym samym czasie ZUS postanowił kontynuować kampanię reklamową w telewizji, promując swoje monopolistyczne i całkowicie przymusowe "usługi". Ale to nie wszystko. Będą również nowe pałace.

Kilka miesięcy temu ukończono budowę nowego biurowca ZUS w Koninie. Budowa stu pomieszczeń biurowych pochłonęła 16 mln zł. Oto efekt:

konin-zus-1

 

Jak widać, kryzys omija ZUS szerokim łukiem. Kolejny biurowiec ZUS postawi w Łodzi. Właśnie rozpoczęto jego budowę. Imponujące gmaszysko ostatecznie ma wyglądać tak:

lodz-zus-1

Łącznie 8 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Klimatyzowane pomieszczenia oraz 109 miejsc parkingowych. W nowym gmachu zatrudnienie znajdzie 500 urzędników ZUS. Ile za to zapłacimy? Bagatela... 30 mln zł.

Jakże często można się spotkać ze stwierdzeniem, iż nasze składki to jedynie wirtualne zapisy na kontach w ZUS. A tu proszę: każdy może przyjść i dotknąć. Najprawdziwszy marmur. Dobrze wiedzieć, że nasze składki jednak nie idą na marne...

Zobacz również:  Rejestracja firmy za granicą
  Emerytury będą jeszcze niższe
  Pracownicy ZUS chcą więcej pieniędzy
   
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?