Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ZUS nie zamierza rezygnować z "delegacji" na Florydę

 

26/04/2016

zus-duzy

Szkolenia ZUS były już na Florydzie i w Palermo. Urzędnicy ZUS uczyli wówczas Polaków w Ameryce i we Włoszech... jak korzystać ze Skype'a. Okazuje się, że w tym roku nie będzie inaczej. A nawet lepiej. Wyjazdy szkoleniowe mają zostać bowiem poszerzone o... Hiszpanię

 W zeszłym roku informowaliśmy dwukrotnie o tzw. "Dniach Poradnictwa" organizowanych przez ZUS (szczegóły tutaj). Pod tą niepozorną nazwą skrywały się zagraniczne wyjazdy szkoleniowe organizowane przez urzędników ZUS. Nie byle jakie wyjazdy.

W ciągu kilku miesięcy urzędnicy ZUS odwiedzili 22 miasta w 11 państwach świata. Oficjalnie, wyjazdy organizowane były w celu informowania zamieszkałych tam Polaków o polskich przepisach ubezpieczeniowych. Może i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie specyficzny dobór miejscowości, w których te szkolenia miały miejsce.

Urzędnicy ZUS ominęli bowiem największe skupiska Polonii, czyli Wielką Brytanię i Irlandię. Wybrali się zaś do Rzymu i Palermo (o czym pisaliśmy tutaj), amerykańskich kurortów na Florydzie - Pompano Beach i Clearwater (szczegóły tutaj) a także do Paryża, Aten i Wiednia.

Według informacji przekazanych przez ZUS, spotkania z urzędnikami obejmowały takie zagadnienia jak:

"Zasady dostępu do indywidualnych kont w ZUS przez internet oraz nowe sposoby komunikacji z ZUS (internet, e-mail, Skype, Centrum Obsługi Telefonicznej)"

Polacy w Stanach Zjednoczonych dowiedzieli się zatem o kilku ważnych nowinkach technologicznych rodem z Polski. Gdyby nie innowacyjna wiedza światłych urzędników ZUS, zapewne do dziś nie potrafiliby uruchomić Skype'a. O poczcie elektronicznej czy telefonie nie wspominając...

To jednak nie koniec ZUS-owskich wojaży. Okazuje się, że cykl wyjazdowych szkoleń na całym świecie będzie kontynuowany również w 2016 roku.

Według zapowiedzi ZUS, w tym roku urzędnicy ponownie odwiedzą szereg turystycznych miejscowości. Niestety, i tym razem o fascynujących możliwościach Skype'a i poczty elektronicznej nie dowiedzą się Polacy z Londynu i Dublina. Urzędnicy ZUS zawitają za to w bardziej słoneczne regiony. Po raz pierwszy pojawią się bowiem.... w Hiszpanii. 

Zobacz również:  Jak uniknąć składek ZUS?
  ZUS wydał nielegalnie setki milionów złotych
  Elektroniczne L-4 to fikcja. ZUS i tak żąda papieru.
   
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?