Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ZUS uruchomił aplikację mobilną

 

16/11/2022

zus-duzy

ZUS uruchomił właśnie pierwszą aplikację mobilną na systemy Android i iOS. Aplikacja umożliwia obecnie odbieranie wiadomości z ZUS oraz składanie niektórych dokumentów.

 Po wielu latach oczekiwania, ZUS uruchomił w końcu aplikację na urządzenia mobilne. Z nowej aplikacji mZUS można skorzystać na urządzeniach z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Aplikacja dostępna jest do pobrania ze sklepów Google Play oraz App Store.

Do korzystania z aplikacji mZUS konieczne jest posiadanie aktywnego konta na portalu PUE ZUS. Po zainstalowaniu aplikacji, należy ją aktywować poprzez połączenie jej ze swoim profilem na PUE. Co ciekawe, połączenie aplikacji z PUE przebiega bardzo sprawnie i intuicyjnie.


 

Co możemy załatwić przez mZUS?

Jest to pierwsza wersja aplikacji i na dzień dzisiejszy ma dość ograniczoną funkcjonalność. Przede wszystkim, aplikacja umożliwia odbiór korespondencji oraz powiadomień z ZUS, co jest już dużym ułatwieniem dla osób, które do tej pory - po otrzymaniu powiadomienia mailowego lub sms - logowały się do portalu ZUS przez przeglądarkę. Aplikacja mobilna nie wymaga zatem każdorazowego logowania profilem zaufanym. Szybki dostęp do aplikacji i korespondencji z ZUS możliwy jest bowiem przy wykorzystaniu 4-cyfrowego PIN-u lub samej tylko biometrii.

Oprócz odbioru korespondencji, aplikacja umożliwia również składanie niektórych wniosków. Niestety, na dzień dzisiejszy nie jest ich wiele. Wnioski dostępne obecnie na mZUS to:

  • SW-R i SW-O - wnioski o świadczenie wychowawcze 500+
  • DS-R, DS-O, DS-S - wnioski o ustalenie prawa do świadczenia "Dobry Start".

Aplikacja wysyła również powiadomienia o mijających terminach czy nowym okresie świadczeniowym. Umożliwia również podgląd wszystkich otrzymanych wypłat.

Na dzień dzisiejszy to niewiele. ZUS zapowiada jednak, że już wkrótce aplikacja zostanie rozbudowana, a co za tym idzie, umożliwi w przyszłości składanie również innych dokumentów.

Zobacz również:  Bezpłatne zakupy na Allegro i w Biedronce
  Nowe deklaracje ZUS w 2023 roku
  Zwolnienia lekarskie na nowych zasadach
   

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?