Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Skąd pieniądze dla firmy, gdy bank nie udziela kredytu?

 

 

5-zl-2-quart

Kredyt bankowy to nie jedyne źródło finansowania działalności gospodarczej. Aż 70 tys. zł można uzyskać dla firmy ze źródeł pozabankowych. Bez zabezpieczeń. Bez biznesplanu, faktur i zaświadczeń.

 

Osoby prowadzące działalność gospodarczą często spotykają się z odmową finansowania firmy ze strony banku. Przyczyny mogą być różne: brak wymaganych zaświadczeń, problemy z ZUS czy też zbyt słaba ocena w BIK. Powodem może być również branża, w jakiej działa przedsiębiorca. Banki często odrzucają bowiem wnioski kredytowe przedsiębiorców tylko dlatego, że dana branża wydaje im się nieatrakcyjna. Szczególnie narażona na taką bankową dyskryminację jest branża budowlana, jak również gastronomia i handel.

Czy taki skreślony przez bank przedsiębiorca jest skazany na brak jakiegokolwiek zewnętrznego finansowania? Oczywiście nie. Istnieją bowiem również pozabankowe źródła finansowania firm (sprawdź szczegóły).

Jednym z takich źródeł jest możliwość finansowania poprzez Biznes Kasę, czyli instytucję specjalizującą się w pożyczkowaniu tych biznesów, które zostały przekreślone przez branżę bankową, pomimo posiadania rozsądnych zdolności kredytowych. Pożyczki udzielane firmom w tym systemie mogą opiewać na kwotę do 70 tys. zł, w tym do 50 tys. bez żadnych zabezpieczeń (tutaj sprawdzisz szczegółowe warunki).

W przeciwieństwie do kredytu bankowego, pożyczka pozabankowa jest udzielana bez konieczności przedstawiania zaświadczeń i dokumentów urzędowych. Jedynym wymaganym dokumentem jest PIT, a ocena zdolności kredytowej oparta jest na wartościach deklarowanych przez samego przedsiębiorcę. Jedynym zaś wymogiem stawianym przez Biznes Kasę jest prowadzenie działalności przez minimum 12 miesięcy. Zobacz na jaką kwotę pożyczki może liczyć Twoja firma.

Jak to się dzieje, że firmy odrzucone przez banki, są akceptowane przez tę instytucję? To proste. Biznes Kasa akceptuje niższą punktację BIK oraz dopuszcza niektóre zaległości przy starych kredytach. Dodatkowo nie dyskryminuje żadnej branży, wobec czego udziela pożyczek firmom ze wszystkich branż, w tym również z tzw. "budowlanki" oraz z branży gastronomicznej i handlowej. Zobacz jak wnioskować o pożyczkę pozabankową.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:

 Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?