Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ubezpieczyciele drastycznie zaniżają odszkodowania z OC i AC

 

 

auto-wypadek

Aż 89% odszkodowań komunikacyjnych jest zaniżonych. Średnio dostajemy aż o 5756 zł mniej niż powinniśmy. Istnieje jednak łatwy sposób odzyskania tych pieniędzy. Nawet po 3 latach od wypadku.

 

 

Analizy przeprowadzone przez jedną z polskich kancelarii prawniczych wykazały, że towarzystwa ubezpieczeniowe działające na terenie Polski drastycznie zaniżają odszkodowania wypłacane w ramach OC i AutoCasco (sprawdź szczegóły). Zaniżanie odszkodowań stało się wręcz regułą. Okazało się bowiem, że aż w 89% przebadanych przypadków, właściciele aut otrzymywali kwoty znacznie niższe od tych, które im rzeczywiście przysługiwały. Z badań wynika, iż średnia kwota, o jaką zaniżane są odszkodowania, wynosi aż 5756 zł. Kwoty te można jednak wciąż odzyskać (zobacz w jaki sposób).

W jaki sposób dochodzi do zaniżania odszkodowań? Ubezpieczyciele zaniżają kwotę odszkodowania na kilka sposobów. Najczęstszą metodą jest używanie w kosztorysach cen części zamiennych, zamiast cen części oryginalnych. Ubezpieczyciele pomijają również niektóre pozycje kosztorysu albo zaniżają wartość samochodu. Okazuje się, że wszystkie te metody są niezgodne z prawem. Dlatego też poszkodowani kierowcy mają prawo domagać się wyrównania do rzeczywistej wartości odszkodowania, nawet w ciągu 3 lat od stłuczki. Zobacz w jaki sposób odzyskać należne Ci odszkodowanie.

Jeśli miałeś stłuczkę w ciągu ostatnich 3 lat, możesz być niemal pewien, że odszkodowanie które otrzymałeś, było znacznie niższe od należnej Ci sumy. Jednak kwota, którą utraciłeś, nie uległa jeszcze przedawnieniu i możesz ją w łatwy sposób odzyskać. Jedyne, co musisz dostarczyć, to kosztorys naprawy pojazdu otrzymany od ubezpieczyciela. Na jego podstawie, dowiesz się jakie odszkodowanie przysługiwało Ci w rzeczywistości. Sprawdź, ile możesz odzyskać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?