Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Lokaty? Można zarobić nawet 11%

 

 

pieniadze 100 pln

Oprocentowanie lokat spadło do najniższego, od wielu lat, poziomu. Istnieją jednak podobne formy oszczędzania, gwarantujące zyski na poziomie 11%.

 

Popularność lokat wynika głównie z pewności inwestycji. Zysk z lokaty jest bowiem gwarantowany a ryzyko utraty zainwestowanych środków jest minimalne. Dopóki oprocentowanie lokat kształtowało się na poziomie 8%-9%, lokaty stanowiły bardzo popularną formę inwestowania pieniędzy. Niestety, od pewnego czasu lokaty przynoszą zyski na poziomie co najwyżej 5%.

Gdzie szukać zatem alternatywnych form inwestowania? Podobny poziom "pewności" inwestycji dają również obligacje. W tym przypadku ryzyko utraty zainwestowanych środków również jest ograniczone do minimum. Niestety, najbardziej popularne obligacje, tj. obligacje Skarbu Państwa przynoszą zyski podobne, jak w przypadku obecnych lokat. Obligacje skarbowe to jednak nie wszystko. Inwestować możemy również w obligacje korporacyjne.

Obligacje emitowane są nie tylko przez państwo, ale również przez firmy. Różnica między nimi polega na tym, iż obligacje korporacyjne są znacznie wyżej oprocentowane. Obecnie przynoszą one zyski na poziomie nawet 11%.

Sprawdź gdzie zarobisz 11% na obligacjach

Zaznaczmy, iż inwestowanie w obligacje korporacyjne jest czymś zupełnie innym od inwestowania w akcje firm. Inwestycja w akcje jest wielką niewiadomą. Może przynieść duże zyski, ale może doprowadzić również do poważnych strat. Z kolei zyski z inwestycji w obligacje są z góry określone. Firma emitująca obligacje wypłaci nam umówione z góry odsetki, niezależnie od wysokości wypracowanych przez nią zysków czy też kursu jej akcji.

Dlaczego obligacje firmowe są tak wysoko oprocentowane? Emisja obligacji korporacyjnych jest dla wielu firm atrakcyjnym źródłem finansowania, często tańszym od kredytu bankowego. Dlatego wiele firm jest w stanie zaoferować nam oprocentowanie nawet powyżej 10%.

Sprawdź jak zainwestować w obligacje korporacyjne

Jaką mamy jednak pewność, że odzyskamy pieniądze zainwestowane w obligacje korporacyjne? Spółka może przecież zbankrutować i nigdy nie wykupić wyemitowanych obligacji. Aby zabezpieczyć swój interes, należy wybierać te obligacje korporacyjne, które są zabezpieczone zastawem hipotecznym. Daje to gwarancję wypłaty kapitału i należnych odsetek, nawet w przypadku bankructwa firmy.

Sprawdź jak wybrać najbardziej bezpieczne obligacje korporacyjne

 

 

 

 
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?