Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

"Polacy lubią ZUS" - ogłosił ZUS

 

26/03/2013

zus

ZUS właśnie dumnie ogłosił, iż Polacy lubią ZUS. Wniosek taki ZUS wyciągnął z faktu, iż w ciągu miesiąca stronę internetową ZUS odwiedziło 530 tys. użytkowników. Ot, wnioskowanie godne biurokraty.

 


Na podstawie ilości odwiedzin swojej oficjalnej strony, ZUS wywnioskował, że Internauci lubią ZUS. To przecież proste. Skoro na jakąś stronę wchodzi dużo osób, to na pewno te osoby lubią instytucję będącą właścicielem tej strony. Gdyby nie lubili, to by nie wchodzili. A jak lubią, to wchodzą.

To tak jak z Urzędem Skarbowym, szczególnie pod koniec kwietnia, gdy kończy się termin na złożenie rocznych deklaracji podatkowych. Miliony Polaków odwiedza wtedy urzędy skarbowe. Przez analogię musimy zatem stwierdzić, że odwiedziny w skarbówce planujemy sobie z powodu niesłychanej sympatii, jaką darzymy tę instytucję. Po prostu - lubimy urzędy, to i do nich chodzimy.

ZUS prawdopodobnie uwierzył w serwowane naiwnym petentom, własne historie o swojej "niezbędności" i przypisanej sobie zbawczej roli ratowania Polaków przed losem kloszarda ("Gdyby nie ZUS, na starość wszyscy wylądowalibyście pod mostem"). W związku z tym ZUS całkowicie wyrugował ze swojego słownika pojęcie "przymusu". To przecież niemożliwe, aby nasze wizyty w ZUS (czy to w oddziale czy też za pośrednictwem strony internetowej) były podyktowane tym, że musimy składać deklaracje, pobierać zaświadczenia czy też co rusz wyjaśniać skomplikowane do imentu a narzucone nam procedury. Nie. My tam chodzimy, bo lubimy. Lubimy ZUS i cały jego wesoły cyrk.

Czemu ma służyć ta urzędnicza pseudo-logika? Być może wykazaniu, iż skoro cyrk cieszy się tak dużą popularnością, to należałoby w nim zatrudnić jeszcze kilku clownów więcej?

W rzeczywistości, o tym jak bardzo internauci "lubią" ZUS może świadczyć chociażby niezwykła popularność fanpejdżu ZUS na portalu społecznościowym facebook. Stronę ZUS polubiło tam... 149 osób.   

Zobacz również:  Jak uniknąć ZUS?

Nowy oddział ZUS za 40 mln zł

Składki ZUS od... pączków
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?