Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Gildia Złodziei

 

20/02/2013

zlodziej

Uznano, iż przestępczości nie można całkowicie wyeliminować, a więc łatwiej ją będzie zalegalizować i dzięki temu kontrolować. Od tej pory wszyscy złodzieje oficjalnie zarejestrowani w Gildii mogą legalnie, w majestacie prawa, dokonywać kradzieży i rabunków.

 


Za Wikipedią:

Gildia Złodziei – fikcyjna gildia w Świecie Dysku. (...) Gildia Złodziei powstała od czasu objęcia urzędu Patrycjusza przez lorda Vetinariego i działa całkowicie legalnie. Uznał on bowiem, iż przestępczości nie można całkowicie wyeliminować, a więc łatwiej ją będzie zalegalizować i dzięki temu kontrolować. Od tej pory wszyscy złodzieje oficjalnie zarejestrowani w Gildii mogą legalnie, w majestacie prawa, dokonywać kradzieży i rabunków, pod warunkiem przestrzegania kilku narzuconych przez nią zasad.

Podczas wykonywania czynności służbowych (tj. kradzieży) złodzieje muszą najpierw się wylegitymować, a także kulturalnie zachowywać się wobec ofiar. Po dokonaniu kradzieży członkowie Gildii zostawiają poszkodowanemu pokwitowanie, które chroni go przed dalszymi napaściami przez pewien okres.

Aby zabezpieczyć się przed kradzieżą mieszkańcy mogą także wykupić w Gildii dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia im immunitet na czas zależny od wysokości wpłaty.

Zdarzają się również złodzieje nienależący do Gildii i dokonujący nielegalnych kradzieży. Jednak w takim wypadku przeważnie wolą oni szybko oddać się w ręce Straży Miejskiej, zanim złapią ich przedstawicie Gildii i sami wymierzą sprawiedliwość, należy zaznaczyć, że zazwyczaj bardzo bolesną i surową. 

Zobacz również:  Rejestracja firmy za granicą

ZUS unieważnia umowy o pracę

Podatki w Polsce znacznie wyższe niż w UE
Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?