Składki ZUS - Aktualne i historyczne

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zaświadczenie z ZUS przedsiębiorca wygeneruje sobie sam

 

29/08/2019

zus-duzy

Zaświadczenia z ZUS będą generowane automatycznie w formie elektronicznej, a ich uzyskanie nie będzie wymagać składania żadnych wniosków. Każdy przedsiębiorca wygeneruje sobie taki dokument samodzielnie.

 Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronach ZUS, w tym tygodniu ruszyła usługa samodzielnego generowania zaświadczeń i innych dokumentów wymaganych od przedsiębioców przez urzędy i instytucje.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ZUS, każdy płatnik składek po zalogowaniu do serwisu PUE, ma już możliwość samodzielnego tworzenia elektronicznych dokumentów zawierających wybrane dane.

W ten sposób można automatycznie utworzyć dokument z informacją o saldzie na koncie ZUS, czy też potwierdzenie, że jest się płatnikiem składek. Wygenerowanie takiego dokumentu odbywa się automatycznie i nie wymaga, tak jak dotychczas, składania żadnych wniosków.

Wygenerowany elektronicznie dokument można zapisać w formacie PDF, XML lub wysłać na dowolny adres e-mail. Co istotne, każdy taki dokument opatrzony jest elektroniczną pieczęcią ZUS i będzie musiał być akceptowany przez inne urzędy i instytucje.

Przedstawiciel instytucji, w której przedsiębiorca złoży takie samodzielnie przygotowane zaświadczenie, będzie mógł potwierdzić jego autentyczność w udostępnionej przez ZUS specjalnej wyszukiwarce.

Zobacz również:  Jak uniknąć składek ZUS
  Składki ZUS od przychodu
  ZUS odpuszcza małym firmom
   

Powered by Web Agency
 

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na ten temat?

Zamów nasz biuletyn:


Chcesz być na bieżąco

 w tym temacie?

Zamów nasz biuletyn:
Sonda

Czy płacił(a)byś ponad 1000 zł do ZUS, gdyby składki te były dobrowolne?